Uncategorized

Akcesoria do szydełkowania

Do rozpoczęcia przygody z szydełkowaniem niezbędne jest kilka rzeczy, które przygodę te umożliwią i ułatwią. Poniżej znajduje się subiektywna lista akcesoriów do szydełkowania, których zadaniem jest sprawienie, aby wyprawa ta była łatwa i przyjemna:

PRZYRZĄDY DO ROBIENIA POMPONÓW

Można śmiało zastąpić je kartonowymi szablonami, jednak praca z plastikowym specjalnym szablonem jest dużo łatwiejsza i daje większe prawdopodobieństwo otrzymania idealnego pomponu. Jeśli więc masz w planach szydełkować dużą ilość czapek z pomponami bądź też inne akcesoria do szydełkowania, które zawierać mają te ozdoby, naprawdę warto jest w nie zainwestować, zwłaszcza że ich koszt nie jest duży.

IGŁA DZIEWIARSKA

Igły te wykonane są ze stali bądź plastiku i mają duże oczko i tępy koniec. Niezbędne są kiedy chcemy schować nitki włóczki, aby wyrób idealnie się prezentował. Ich koszt również nie jest wielki, a dostępność w pasmanterii nie powinna być problemem.

WYPEŁNIENIA

Jeśli decydujemy się na wyszydełkowanie zabawki, musimy liczyć się, że aby nasz przytulanka była miękka, należy znaleźć dla niej odpowiednie wypełnienie. Jest na to sporo sposobów. Są to między innymi wata, wypełnienie z wkładu poduszkowego, specjalna kulka silikonowa, bądź też jeśli nie chcemy na to wydawać dodatkowych pieniędzy i pozbyć się ”odpadków” możemy także wypełnić pluszaka skrawkami materiałów, bądź resztkami włóczek.

DRUTY I SZYDEŁKA

Początkująca osoba powinna się wpierw zastanowić czy chce zakupić druty, czy szydełka. Jeśli już odpowie sobie na to pytanie, pozostaje postawić kolejne — Czy zakupić od razu zestaw kilku, czy jedną sztukę/parę. Bardziej ekonomicznym wyjściem dla osób zdecydowanych będzie zakupienie zestawu kilku szydełek w różnym rozmiarze, co da nam większe możliwości szydełkowania.

Do pozostałych podstawowych akcesoriów do szydełkowania należy również zaliczyć nożyczki, igły i centymetr krawiecki.