Motoryzacja

Bagażnik na narty

Chociaż w zasadzie bagażnik na narty jest rzeczą uniwersalną i nie ma znaczenia, czy zamierzasz transportować narty czy snowboard, istnieją niuanse, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Należy pamiętać, że bagażnik może przenosić do określonego ciężaru, i że ten ciężar musi być koniecznie rozłożony.

Bagażnik na narty można kupić zarówno w specjalistycznych punktach sprzedaży, jak i na specjalistycznych stronach internetowych. Ten element nie jest absolutnie uniwersalny, więc trzeba zmierzyć jego wymiary przed zakupem. Bagażniki na narty mogą być montowane na dachu, na zaczepie, ale także mocowane do owiewki lub zderzaka. Wybór odpowiedniej opcji zależy nie tylko od rodzaju pojazdu, ale również od preferencji właściciela.

Bagażniki montowane na haku są podłączane do zaczepu i mogą pomieścić do 5 par nart, co jest więcej niż wystarczające dla większości fanów sportów zimowych. Taki bagażnik na narty ma kilka zalet w stosunku do innych opcji – jest łatwy w montażu i demontażu, nie wpływa na zużycie paliwa przez samochód, jest kompaktowy i nie rzuca się w oczy. I w tym samym czasie jest dość ciężki.

Pojemność bagażników montowanych na dachu waha się od 4 do 8 par nart lub desek snowboardowych, w zależności od ich długości. Wiele modeli łączy w sobie dwa rodzaje punktów mocowania: jeden do mocowania bagażnika bezpośrednio do poprzeczek lub relingów (te ostatnie powinny być metalowe). Ten wariant jest bezpieczniejszy niż przy użyciu haków lub pasów, ale zajmuje więcej miejsca na dachu samochodu. Ta opcja będzie odpowiednia dla właścicieli, którzy zamierzają przemieszczać swój sprzęt przy minimalnym wysiłku i maksymalnym bezpieczeństwie.