Zdrowie i Uroda

Czego należy unikać w naszej diecie?

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, zdrowa dieta jest kluczem do prowadzenia dłuższego, bardziej spełnionego stylu życia. Nie możemy wskazać jednej rzeczy, która jest dla Ciebie „zła”, ale możemy dać Ci kilka wskazówek, jak unikać pewnych pokarmów i nawyków stylu życia, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia.

Przede wszystkim porozmawiajmy o tym, czego powinniśmy unikać w naszej diecie: tłuszczów nasyconych. Tłuszcz nasycony był niegdyś postrzegany jako dobrodziejstwo żywieniowe – dopiero później odkryto jego związek z chorobami serca. Obecnie tłuszcz nasycony jest uważany za najgorszy rodzaj tłuszczu, jaki można jeść, ponieważ podnosi poziom „złego” cholesterolu (LDL) w organizmie i obniża poziom „dobrego” cholesterolu (HDL). 

Jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych może być szkodliwe dla Twojego zdrowia, ponieważ może prowadzić do chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca i choroba wieńcowa. Może również podnieść ciśnienie krwi i przyczynić się do otyłości. Najlepszym sposobem na utrzymanie niskiego spożycia tłuszczów nasyconych jest ograniczenie pokarmów takich jak czerwone mięso, masło, ser, pełnotłuste mleko, śmietana i wysokotłuszczowe mięsa.

Nie można zapomnieć o cukrach. Trudno jest uniknąć cukru w naszej diecie, ponieważ jest on wszędzie. Cukier jest obecny w prawie wszystkich przetworzonych produktach spożywczych: płatkach śniadaniowych, ciastkach i słodyczach, jednak warto zmniejszyć ilość jego spożywania. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/.