Zdrowie i Uroda

Czy sukienki oversize są idealne na lato?

Nadeszło lato, a wraz z nim zupełnie nowa garderoba. Po latach noszenia płaszczy i botków, sandałów i szortów, możemy swobodnie bawić się sylwetkami większymi niż życie. Podczas gdy niektóre z nas bez wahania wkraczają w ten trend, inne zastanawiają się, czy sukienki „oversize”, o których wszyscy mówią, są idealne na lato?

Czy łatwo jest odpowiedzieć na to pytanie? Nie do końca. Sukienki oversize wyglądają inaczej na różnych typach ciała. W przypadku niektórych kształtów ciała, mogą one być wspaniałym sposobem na pokazanie krągłości w pochlebny sposób. W przypadku innych, mogą one równie dobrze sprawić, że będziesz wyglądać na większą niż jesteś w rzeczywistości. Nie kieruj się więc tylko tym, co mówią Twoje przyjaciółki lub blogerki modowe; sprawdź jak wygląda na Tobie przed zakupem!

W większości przypadków, sukienki oversize działają najlepiej, gdy są wykonane z lekkich tkanin, takich jak szyfon lub jedwab. Tkaniny te są wystarczająco puszyste, aby dać wrażenie szczupłości bez podkreślania niechcianych wybrzuszeń. Jeśli jesteś świadoma swojej połowy ciała, a mimo to chcesz wybrać sukienkę oversize, wybierz taką, która jest dopasowana w talii i ma luźne dolne warstwy, falbany lub inne detale, które odciągają uwagę od środka. Więcej modowych poradników znajdziesz na stronie https://clothy.pl/ .