Dom

Dlaczego warto wybrać jedwabne poszewki?

Wiele osób woli jedwabne poszewki na poduszki od bawełnianych, ponieważ czują, że jedwab jest bardziej miękki i gładki. Choć jest to prawda, istnieje kilka innych korzyści, które jedwabne poszewki mają do zaoferowania, które sprawiają, że są warte dodatkowych pieniędzy.

Jedwab ma znacznie większą odporność na zagniecenia niż bawełna, co oznacza, że Twoja jedwabna poszewka będzie wyglądała tak samo ładnie kilka dni po praniu, jak wtedy, gdy po raz pierwszy położyłeś ją na łóżku. Inaczej jest w przypadku bawełny, która po kilku użyciach może stać się bardzo pomarszczona.

Jedwab jest również bardziej odporny na roztocza niż bawełna. Roztocza kurzu są częstym czynnikiem wywołującym alergię, a wdychanie ich podczas snu może powodować problemy z oddychaniem, zwłaszcza u osób cierpiących na astmę. Regularne pranie poszewki na poduszkę może pomóc w zapobieganiu gromadzenia się tych alergenów, ale nawet pranie nie pozbędzie się wszystkich roztoczy, które już się nagromadziły. Jedwab, w przeciwieństwie do bawełny, nie pozwala roztoczom na gromadzenie się tak łatwo i szybko.

Gładkość jedwabiu sprawia, że używanie jedwabnej poszewki jest lepsze dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ nie podrażnia ona ich twarzy, jak niektóre tkaniny mogą. Ponownie, jest to spowodowane brakiem marszczenia. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .