Kiedy jesteśmy głodni, tracimy koncentrację i stajemy się drażliwi. Głód wpływa na nasz styl życia – możemy mieć skłonność do krzyczenia na współpracowników i pyskowania na naszych małżonków (lub, co gorsza, na nasze dzieci). W krótkim okresie czasu nie jest to najgorsza rzecz na świecie – wszyscy musimy od czasu do czasu wyrzucić z siebie trochę pary. Problemem jest to, co dzieje się, gdy jesteśmy głodni przez dłuższy okres czasu.
Żołądek nie tylko hałasuje – wysyła również sygnały do innych części ciała, takich jak mózg. Kiedy jesteś głodny, twój żołądek informuje mózg, że potrzebujesz jedzenia, aby przetrwać. Jeśli przez wystarczająco długi czas nie będziesz jeść, twoje ciało zacznie wysyłać sygnały, że według niego powinieneś umrzeć. Stąd właśnie bierze się depresja. To w zasadzie twoje ciało mówi twojemu umysłowi, że nie ma sensu próbować dalej, ponieważ nie może zagwarantować, że będzie w stanie dalej funkcjonować, gdy podstawowe potrzeby nie są zaspokajane.
Następnym razem, gdy zauważysz, że czujesz się rozdrażniony lub zmęczony bez żadnego innego wytłumaczenia, spróbuj nie jeść przez jakiś czas, zanim zdecydujesz, że jesteś głodny. Może się okazać, że objawy nastroju znikną, gdy tylko Twój organizm będzie miał szansę nadrobić zaległości w brakujących kaloriach i składnikach odżywczych. Jeszcze raz: najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy naprawdę jesteś głodny, jest słuchanie swojego ciała. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .