Zycie i Styl

Jak przedstawić dziecku nowego partnera?

Przedstawienie nowego partnera może być onieśmielające. Jest to tak ważny moment w twoim życiu, że nie chcesz go zepsuć. Jest wiele rzeczy do rozważenia, ale najważniejszą z nich jest upewnienie się, że ludzie, którzy mają dla ciebie największe znaczenie, czują się mile widziani i kochani przez nową osobę. 

Jeśli spotykałeś się przez jakiś czas, a teraz zamieszkujecie się razem, są szanse, że twoje dzieci już poznały twojego nowego znaczącego w jakiś sposób. Niezależnie od tego, czy było to spotkanie na kolację jednego wieczoru, czy spędzanie z nimi czasu w weekend, nie da się ukryć, że jest to ogromny krok.

Łatwo jest zapomnieć, jak przerażający może być ten okres dla Twoich dzieci. Nie wiedzą, jak powinny zachowywać się przy nowym partnerze rodzica i prawdopodobnie nie wiedzą, czego oczekiwać od tej osoby. Powinieneś wziąć to na siebie, aby przeprowadzić je przez te pierwsze kroki.

Pozwól im spotkać się w miejscu, w którym czują się komfortowo – w domu z tylko dwojgiem z was lub z jednym innym członkiem rodziny obecnym byłoby najbardziej odpowiednie. Mogą czuć się niezręcznie na początku, ale pozwalając im zobaczyć cię szczęśliwym, dostrzegą to i łatwiej przyjmą tę informację. Więcej o relacjach znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/