Zycie i Styl

Jak ubrać się podczas home office?

Kiedy pracujesz w domu, tak łatwo się rozproszyć. Jest tyle rzeczy do zrobienia, a pokusa, aby popatrzeć przez okno na słońce, jest po prostu zbyt wielka. Aby pomóc Ci skupić się na pracy, mamy kilka wskazówek dotyczących ubioru podczas pracy w domu. Praca w domu to marzenie wielu osób. Nie zawsze jest to jednak takie łatwe, jak się wydaje, zwłaszcza jeśli pracujesz w dziedzinie, która wymaga od Ciebie profesjonalnego ubioru. A co z tymi, którzy pracują w domu, ale nie muszą być ubrani profesjonalnie? Na stronie minimish.pl dostępne jest wiele interesujących artykułów o podobnej tematyce. 

Ubierz się wygodnie

Jeśli chcesz być produktywny, ważne jest, aby ubierać się wygodnie. Nie noś zbyt ciasnych ubrań ani takich, które ograniczają ruchy. Wybieraj luźne ubrania, takie jak dżinsy i swetry. Możesz też nosić spodnie dresowe, jeśli chcesz mieć coś wygodniejszego niż dżinsy, ale nadal stylowego.

Zachowaj prostotę

Zbyt duże stroje sprawią, że będziesz czuć się niekomfortowo podczas pracy w domu. Na przykład, jeśli jest lato i lubisz nosić sandały, nie odkładaj ich tylko dlatego, że teraz pracujesz w domu! Jednak jeżeli jest zima i sandały sprawiają, że marzną Ci stopy, to zamiast nich załóż skarpety! Staraj się też nie nosić sandałów na wysokich obcasach, ponieważ po pewnym czasie mogą one powodować pęcherze!

Ubierz się zaraz po przebudzeniu

Kiedy budzisz się rano, wstań z łóżka i od razu zacznij przygotowywać się do pracy. Ubierz się w swoje ubrania i wykonaj makijaż/stylizację włosów (jeśli to konieczne), dzięki czemu, gdy wybije 9 lub 10 rano i będziesz musiała zacząć pracę, nie będziesz czuła się poganiana ani zestresowana koniecznością szykowania się w pośpiechu, aby zdążyć. W razie potrzeby ustaw minutnik, aby nie tracić zbyt wiele czasu na przygotowania! Jeśli chodzi o wybór ubrania, które chcesz nosić w godzinach pracy (w przypadku mężczyzn), wybierz czarny podkoszulek lub koszulę z guzikami i dżinsy.