Dom

Jak wybrać przydomowe szambo plastikowe

 

Istnieją dwa podstawowe rodzaje szamba: plastikowe i betonowe. Każde z nich odznacza się swoimi zaletami, jednak klienci znacznie częściej decydują się na wersję plastikową, która spełnia ich wymagania pod względem ekonomicznym. Zobaczmy, jak wybrać taki zbiornik.

 

Szambo o odpowiedniej budowie

Pierwszym i najważniejszym parametrem podczas wyboru powinna być budowa szamba, a konkretniej materiał, z którego zostało wykonane. Dobierając materiał o najwyższej klasie szczelności i odporności będziemy pewni, że nigdy zanieczyszczenia nie przedostaną się do środowiska. Sytuacja taka jest niedopuszczalna, ponieważ zagrażałaby zdrowiu zwierząt domowych, człowieka i skażeniem terenu.

Wśród szamb plastikowych na uwagę zasługują sobie te wyprodukowane przez Carbo-San, które znajdziesz tutaj: http://www.carbo-san.com/szamba-plastikowe. Zostały wykonane z kompozytu poliestrowo-szklanego, który spełnia najwyższe oczekiwania i wszelkie normy bezpieczeństwa. Dokładne atesty można poznać na podanej wyżej stronie producenta.

 

Wielkość szamba

Dobierając wielkość szamba, należy zastanowić się w pierwszej kolejności, jaka ilość wody będzie zużywana w gospodarstwie domowym w ciągu miesiąca na osobę. Jest ona uzależniona od wielu czynników, w tym często wieku domowników i ich trybu życia. Dodatkowo warto dowiedzieć się, jaką pojemność mają szambowozy w okolicy.

Zbiornik powinien być tak dobrany, by spokojnie wystarczał na około jeden miesiąc użytkowania. Powinien też zapewniać około 10-20% rezerwy w stosunku do objętości szambowozów, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo przechowywania nieczystości.