Motoryzacja

Jaki strój wybrać latem na motocykl?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie, co nosić, gdy jeździsz motocyklem w lecie. Najlepszy strój będzie zależał od wielu rzeczy, w tym od tego, gdzie mieszkasz, jakie są lokalne warunki pogodowe, a nawet od tego, jak się czujesz tego dnia. Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla Twoich okoliczności.

Wielu motocyklistów popełnia błąd myśląc, że muszą ubierać się warstwowo, kiedy jeżdżą latem. Nie zawsze jest to konieczne, ale może być dobrym pomysłem, jeśli martwisz się nagłymi zmianami temperatury lub jeśli wiesz, że miejsce docelowe będzie szczególnie gorące lub zimne. Jest to również pomocne, jeśli jeździsz w miejscu, w którym występują silne opady deszczu – warstwy pomagają utrzymać ciało w suchości, dzięki czemu dłużej zachowasz komfort bez konieczności zatrzymywania się i zmiany odzieży.

Z drugiej strony, jeśli wybierasz się na krótką przejażdżkę po mieście, zakładanie dodatkowych warstw może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Będzie Ci gorąco i będziesz się pocić, a nadmierne ubieranie się może spowodować problemy z widocznością w ruchu ulicznym, ponieważ Twoja kurtka może zasłaniać część widoku na drogę lub inni kierowcy wokół Ciebie mogą nie widzieć Twoich jasnych kolorów tak łatwo. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .