Zdrowie i Uroda

Jaki wpływ na naszą skórę ma opalanie w solarium?

Łóżka opalające są uwielbianymi łóżkami światła, promieniowania i ciepła – wszystko to może uszkodzić Twoją skórę. Na szczęście, łóżka te posiadają również ścisłe wytyczne dla pracowników, którzy mają za zadanie edukować Cię w zakresie niebezpieczeństw związanych z opalaniem, dlatego też pracownicy łóżek opalających są ważnym źródłem informacji na temat potencjalnych zagrożeń związanych z opalaniem w łóżku opalającym.

Długotrwała ekspozycja na promienie ultrafioletowe może mieć szkodliwy wpływ na skórę. Najbardziej zauważalne są oparzenia słoneczne, ale nadmierna ekspozycja na promienie UV jest również związana ze zmarszczkami, plamami starczymi i rakiem skóry. Łóżka opalające nie są wyjątkiem; wiele zagrożeń związanych z opalaniem na zewnątrz dotyczy również opalania w pomieszczeniach.

Aby zrozumieć, jak bardzo łóżko opalające może zaszkodzić Twojej skórze, ważne jest, aby wiedzieć, co się dzieje, gdy do niego wchodzisz: Rozbierasz się i kładziesz na wyściełanym stole, podczas gdy maszyna emituje na Twoje ciało promienie UV. To światło UVA/UVB jest pochłaniane przez melaninę w górnej warstwie naskórka (najbardziej zewnętrzna warstwa skóry), przekształcając je w ciepło, które sprawia, że Twoje ciało jest ciepłe w środku (choć niektórzy zgłaszają uczucie zimna podczas sesji). Ciepło powoduje, że naturalny system obronny organizmu – Twój system odpornościowy – zaczyna działać.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl .