Uncategorized

Kocyk na lato

Ciepłe, słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Warto o tym pamiętać, ponieważ przebywanie na świeżym powietrzu ma dobroczynne skutki zarówno dla dorosłych, jak i małych dzieci. Letnie spacery czy drzemki pod gołym niebem polecane są nawet niemowlętom. Wybierając się z dzieckiem na zewnątrz, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Dzięki temu wakacyjny spacer w pogodny dzień będzie samą przyjemnością zarówno dla maleństwa, jak i opiekuna.

Kocyki na letnie dni

Wybierając się z maluszkiem na przechadzkę, należy pamiętać, że zbytnie upały są męczące dla wszystkich. Dlatego, jeżeli temperatura niebezpiecznie zbliża się do 30 stopni Celsjusza, ze spacerem lepiej się wstrzymać. By zapewnić mamie i dziecku dobre samopoczucie, trzeba również zadbać o odpowiednią wyprawkę. Do niezbędnych akcesoriów, poza butelką wody, pieluszkami na zmianę i ochroną przeciwsłoneczną, należy również kocyk na lato. Idealny powinien być lekki i przewiewny. W przeciwieństwie do tkanin przeznaczonych do użytku w sezonie jesienno-zimowym, których głównym zadaniem jest zapewnienie ciepła, letnie kocyki uszyte są zazwyczaj z bawełny. Materiał ten znany jest ze swoich właściwości termoregulacyjnych, więc w razie potrzeby można otulić nim maleństwo bez obawy o przegrzanie organizmu.

Niezbędny element wyprawki

Ciekawym rozwiązaniem są również dziecięce koce muślinowe lub bambusowe. Wybierając kocyk na lato dla maluszka, warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj, ale również jakość tkaniny, z której został wykonany. Materiał powinien być miły w dotyku, by nie podrażniał delikatnej skóry dziecka. Wysoka jakość włókien jest również gwarancją, że kocyk nie zniszczy się w praniu. Z kolei szeroka gama dostępnych kolorów i wzorów sprawia, że bez trudu znaleźć można uroczy kocyk na lato, który pasować będzie do wyprawki maluszka.