Dom

Który basen Intex wybrać?

Gdy przychodzą upalne letnie dni wiele osób marzy o przyjemnym ochłodzeniu się w basenie. Szeroki wybór basenów dostępnych w sprzedaży pozwala na skorzystanie z tej przyjemności we własnym ogródku, tarasie czy działce rekreacyjnej. Jednym z wiodących producentów basenów dmuchanych, rozporowych i stelażowych jest Intex. Jaki basen Intex wybrać, by cieszyć się z jego funkcjonalności w gronie najbliższych?

Basen Intex dopasowany do potrzeb

Aby basen dobrze się sprawował, powinien odpowiadać potrzebom użytkowników. Duże, głębokie baseny stelażowe mogą nawet pozwolić na pływanie lub jego naukę. Z kolei typowe okrągłe baseny rozporowe z miękkim kołnierzem to świetny wybór na ogrodowe centrum wodnej rozrywki, świetne dla rodzin czy grupy przyjaciół. Warto pamiętać, by basen Intex został ustawiony w bezpiecznym miejscu na płaskiej powierzchni. Istotne jest także regularne dbanie o jego czystość.

Które właściwości basenu są najważniejsze?

Dobrze dobrany basen Intex pasuje z jednej strony do przestrzeni, gdzie zostanie rozstawiony, z drugiej zaś – do przeznaczenia, charakterystyki i potrzeb jego użytkowników. Baseny dla najmłodszych nie powinny być ani zbyt duże, ani też głębokie. Trzeba też pamiętać, że dopóki dziecko nie posiądzie umiejętności pływania, należy mieć nad nim stały nadzór podczas zabawy w wodzie. Ważna jest zatem wielkość, głębokość oraz kształt basenu, a także sposób wchodzenia do niego. To ostatnie często uwarunkowane jest przez typ basenu – mniejsze dmuchane, rozporowe, oraz zwykle największe – stelażowe. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na dostępność pasujących akcesoriów.