Firmy

Wpływ technologii na rozwój firmy

Wszyscy możemy się zgodzić, że wszechobecność technologii w naszym życiu miała głęboki wpływ na sposób, w jaki się komunikujemy i uspołeczniamy, ale ma ona również niezaprzeczalny wpływ na miejsce pracy. 

Technologia zmieniła się z komputerów i laptopów używanych do bardziej zaawansowanych urządzeń technologicznych, takich jak tablety i smartfony. Postęp w dziedzinie telefonów komórkowych ułatwił ludziom komunikację z innymi, którzy są daleko od nich. Jaki ma ona jednak wpływ na firmę?

Technologia przyczyniła się do wzrostu produktywności, co jest oczywiście ważne dla firm, ale otwiera również zupełnie nowe drogi komunikacji między pracownikami, kierownikami, a czasem nawet klientami. Oprócz e-maili, rozmów telefonicznych i smsów, mamy Slack, Skype, Google Hangouts, Facebook Messenger… lista jest długa. I nie chodzi tu nawet o techniczną stronę rozwoju.

Firmy są w stanie wykonać zadania szybciej niż wcześniej przy mniejszej liczbie pracowników. Oznacza to, że firmy oszczędzają pieniądze, aby rozwijać swoją działalność. Wprowadzenie nowej technologii pozwoliło firmom zatrudnić mniej pracowników i nadal wykonywać zadania w sposób terminowy, co doprowadziło do wzrostu zysków dla firm.

Więcej  na temat technologii znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .