Zycie i Styl

Jak się pozbyć tłustych plam?

Jeśli martwisz się, że plamy na ubraniach są trwałe, nie warto. Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić w domu, aby je usunąć. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest rozpoczęcie usuwania plam teraz tak, że jesteś przygotowany na wszystko, co może stanąć na Twojej drodze.

W rzeczywistości, ten artykuł poprowadzi Cię przez kroki, jak pozbyć się tłustych plam.

Po pierwsze, przejdźmy do niektórych wspólnych przyczyn tłustych plam by dowiedzieć się, jak im zapobiec w pierwszej kolejności. Te plamy są spowodowane przez użycie zbyt dużo oleju lub tłuszczu w gotowaniu, przez użycie olejowych balsamów i produktów do makijażu, przez zastosowanie ciężkich kremów, jeśli masz wrażliwą skórę, lub przez przypadkowe rozlanie tłustych pokarmów na siebie lub swoje ubrania.

Najlepszym sposobem na zapobieżenie temu jest całkowite unikanie stosowania tych tłustych substancji, ale dla tych, którzy absolutnie potrzebują tych produktów, lepiej jest zastosować je przed ubraniem się, aby uniknąć wszelkich wypadków. Ponadto, jeśli wychodzisz na dłuższy czas po przygotowaniu jedzenia z nadmierną ilością olejów i tłuszczów, zmień ubranie natychmiast po zakończeniu posiłku, zamiast pozwalać tłuszczom wyschnąć na ubraniu i ciele. 

Jeśli zdarzy się plama, najlepiej jest zanurzyć poplamiony obszar ubrania w ciepłej wodzie na około 15 minut. Użyj pralnianego detergentu który zawiera enzymy jak proteaza lub amylaza. Po namoczeniu, pierz jak zwykle.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .