Zycie i Styl

Jak długo należy ćwiczyć, by zobaczyć efekty?

Choć większość z nas wie, że ćwiczenia fizyczne to dobra rzecz, często nie jesteśmy pewni, ile ich wystarczy. Prawda jest taka, że to zależy od Twoich celów – ale co jeśli nie masz konkretnych celów? Jeśli po prostu próbujesz schudnąć lub uzyskać lepszą formę, trudno jest wiedzieć, ile czasu na siłowni będzie skuteczne. Oto kilka ogólnych wskazówek, jak długo będziesz musiał ćwiczyć w każdym tygodniu, aby zobaczyć wyniki, które chcesz:

-Jeśli chcesz tylko schudnąć, 30 minut umiarkowanych ćwiczeń pięć dni w tygodniu powinno załatwić sprawę. To może być każdy rodzaj ćwiczeń, tak długo, jak to jest umiarkowane i jesteś w stanie utrzymać rozmowę podczas wykonywania go.

-Jeśli chcesz zwiększyć siłę i wytrzymałość, 45-60 minut umiarkowanych ćwiczeń przez większość dni w tygodniu powinno załatwić sprawę. Ponownie, może to być każdy rodzaj ćwiczeń, tak długo, jak to jest umiarkowane i możliwe dla Ciebie, aby przenieść podczas prowadzenia rozmowy z kimś innym.

-Jeśli chcesz zbudować siłę, ale niekoniecznie wytrzymałość, to wystarczy 45 minut intensywnego treningu trzy razy w tygodniu.

-Jeśli zależy Ci bardziej na elastyczności niż na czymkolwiek innym, to 15 minut dziennie ćwiczeń rozciągających powinno załatwić sprawę.

Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .