Motoryzacja

Jak zamontować przyczepkę do auta?

Decydując się na zakup samochodu do celów holowania, należy upewnić się, że może on utrzymać dodatkowy ładunek. Trzeba sprawdzić nośność osi i układu zawieszenia samochodu. Przyczepa musi mieć również odpowiednią nośność i hamulce. Jeśli nie chcesz zatrudnić profesjonalisty do tego zadania, to sprawdź ten przewodnik DIY z instrukcjami, jak zamontować przyczepę do samochodu. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .

Krok 1: 

Zamocuj zaczep przyczepy do swojego pojazdu. Można to zrobić na dwa sposoby, po pierwsze można odholować pojazd do mechanika, który przymocuje go za nas, lub zrobić to samemu. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, upewnij się, że pojazd jest zaparkowany na płaskiej powierzchni i że obszar jest czysty od wszelkich zanieczyszczeń. Następnie należy zdjąć pokrywę bagażnika znajdującą się tuż za przednim zderzakiem i za pomocą klucza imbusowego odkręcić śrubę mocującą istniejący zaczep. Następnie za pomocą klucza nasadowego należy odkręcić śrubę mocującą istniejący zaczep. Gdy oba są usunięte, wysuń istniejący zaczep z odrobiną siły.

Krok 2: 

Zamocuj zespół kuli zaczepu do nowego zaczepu przyczepy. Używając klucza imbusowego, wkręć śrubę mocującą zespół kuli do nowego zaczepu przyczepy, aż będzie dobrze dokręcona. Należy również umieścić trochę smaru na tej śrubie, aby po dokręceniu nie grzechotała ani nie poruszała się. 

Krok 3: 

Zamocuj łańcuchy bezpieczeństwa po upewnieniu się, że nie ma w nich żadnych widocznych wad. Następnie przymocuj jeden koniec każdego łańcucha bezpieczeństwa do odpowiedniego haka. Użyj klucza imbusowego i wkręć śrubę na miejsce, aż będzie dobrze dokręcona.