Zdrowie i Uroda

Ochrona dziecka latem – o czym należy pamiętać?

Lato to sezon nowych początków. Słońce jest na zewnątrz, dzieci są na zewnątrz i nie ma lepszego czasu, aby spotkać się z przyjaciółmi. Bez względu na to, jak spędzasz lato, kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pomoże Ci stłumić zmartwienia pod jego koniec.

„Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, aby mieć oko na swoje dzieci”, mówi matka dwóch Laura White. „Nie zakładaj, że tylko dlatego, że są na podwórku lub bawią się w parku, że są bezpieczne”.

Z pewnością łatwo jest popaść w samozadowolenie, gdy świeci słońce, a dzieci dobrze się bawią, ale pierwsza rada pani White powinna być wydrukowana w umyśle każdego przez całe lato: nie pozwól dziecku nigdzie wychodzić bez twojej wiedzy.

Planując letnie podróże i zajęcia, pamiętaj o tym, jak chronić swoje dziecko. Wiek dziecka określi niektóre z rzeczy, które powinieneś zrobić, ale nie zaszkodzi być świadomym wszystkich możliwości.

Baw się bezpiecznie w basenie lub jacuzzi. Nawet płytka woda niesie ze sobą ryzyko utonięcia i hipotermii, dlatego przeczytaj o tych zagrożeniach, aby zachować czujność, nawet gdy woda jest tylko po kolana.

Chroń dziecko przed oparzeniami słonecznymi. Łatwo jest zapomnieć o kremie do opalania, gdy wychodzicie rano, ale bez niego wiele dzieci doznaje bolesnych oparzeń słonecznych.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .