Zdrowie i Uroda

Jak prawidłowo myć włosy?

Codzienne szczotkowanie lub suszenie włosów może mieć poważne konsekwencje dla ich zdrowia. W dłuższej perspektywie, może to prowadzić do rozdwajania się końcówek i łamania włosów. Jeśli próbujesz zapuścić włosy, może to nawet uniemożliwić im osiągnięcie pożądanej długości. Nieważne jak długie są Twoje włosy i czy musisz chodzić do pracy czy gdziekolwiek indziej, nadal musisz poświęcić im trochę uwagi.

Aby zachować zdrowe włosy, staraj się myć je rzadziej. Idealna ilość czasu pomiędzy kolejnymi myciami jest kwestią dyskusyjną, niektórzy powiedzieliby, że trzy razy w tygodniu to dobra liczba dla większości ludzi. Pamiętaj jednak, że im częściej będziesz myć włosy, tym gorzej będą one wyglądać – i nie chodzi tu o uszkodzenia spowodowane nadmiernym myciem! Zbyt częste mycie wysusza włosy i pozbawia je naturalnych olejków, które sprawiają, że są miękkie i błyszczące. To powinno być oczywiste – jeśli przesadzisz z myciem, Twoje włosy nie będą tak miękkie, jak gdybyś myła je rzadziej! Kluczem jest częstotliwość – czy za często to za dużo?

Pamiętaj również, że przy myciu ważne jest myć skórę głowy, nie całe włosy. Należy to robić wcześniej rozpienionym szamponem. Nie zapomnij również o masce! Więcej urodowych poradników znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .