Zycie i Styl

Jak ubrać się na podróż samolotem?

Podróż samolotem może być stresująca dla organizmu, ale nie musi być niewygodna. Odpowiednie ubranie może pomóc zrelaksować umysł i ciało podczas podróży. Oto kilka wskazówek, jak się ubrać na podróż samolotem:

Spakuj dodatkowe warstwy odzieży

Nigdy nie wiadomo, co może Ci się przydać po wejściu na pokład samolotu lub w miejscu docelowym. Spakuj kilka zapinanych swetrów lub bluz i dodatkową parę skarpet na wypadek, gdyby w samolocie było chłodno lub gdyby w mieście docelowym panował upał. Wejdź na diysy.pl i poznaj więcej porad! 

Włóż wygodne buty

Będziesz musiał dużo chodzić po lotnisku, więc najlepiej zrezygnuj z obcasów i klinów. Zamiast tego wybierz parę płaskich butów, które dobrze pasują i są wystarczająco wygodne, aby można było w nich chodzić po chodniku przez dłuższy czas. Jeśli to możliwe, noś skarpety z wyściełanymi podeszwami, aby stopy nie bolały od całodziennego chodzenia w butach.

Czego nie należy nosić:

  • Noś ubrania, które są wygodne i łatwo się w nich poruszać.
  • Nie zakładaj ciężkich butów.
  • Nie zakładaj ciężkiego płaszcza ani swetra – będą Ci przeszkadzać i sprawią, że będzie Ci gorąco i niewygodnie.
  • Noś warstwy: legginsy pod rajstopy pod spodnie, bluzki z krótkim rękawem pod bluzki z długim rękawem. W ten sposób można dostosować się do tego, jak ciepło jest na pokładzie!
  • Noś buty, które łatwo się zakładają (bez sznurowadeł!) i są wygodne do stania na lotnisku/ w samolocie/ itp. przez cały dzień/ noc!

Warto rozważyć zakup odzieży kompresyjnej. Jeśli wybierasz się w długą podróż samolotem, rozważ założenie pod ubranie odzieży uciskowej, która pomoże zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi podczas długich lotów (zwłaszcza jeśli siedzisz nieruchomo przez wiele godzin). Pończochy uciskowe są dostępne w większości aptek i sklepów z artykułami medycznymi i można je nosić pod każdym rodzajem odzieży, nie prześwitując – nawet pod dżinsami!